FACEBOOK DEVELOPERS

Facebook Developers ile Facebook Uygulamalarındaki çeşitli eklentileri(Plugins) sitenize ekleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Facebook hesabınızın olması. Facebok sayfasına giriş yaparak oturumuzu açıyorsunuz. Daha sonra https://developers.facebook.com/docs/plugins/bağlantısına tıklayarak sağ taraftaki menuden eklemek istedğiniz plugini seçiyorsunuz.

 

 

Social Plugin de isterseniz herhangi bir siteyi ya da başka bir facebook adresini ya da kendi facebook sayfanızı beğenebilir, takip ettirebilirsiniz.

Kullanmak isteğiniz plugini tıkladığınızda karşınıza o pulginin açıklaması ve sayfayı biraz aşağı indirdiğinizde ilgli Plugini kendinize göre düzenleyebileceğiniz kod bloğunu ve Önizlemesini görebilirsiniz.

 

 

1-Facebook adresiniz
2-Beğenen avatar resimleri
3-Arkaplan rengi
4-Facebook açıklama
5-Başlık
6-Kod oluşturucu
Plugini kendinize göre düzenleyip Get Code butonuna tıkladığımızda kraşımıza iki kod parçası çıkıyor. Gerekli kodları sitemizde body etiketleri arasına yapıştırıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken şey, 1. kod script etiketleridir ve kod bloğumuzda herhangi bir yere ekleyebiliriz. 2. kısmı ise sitemizde Plugin'in gözükmesini istediğimiz yere yapıştırıyoruz.

 

 

Murat Aksel AKÇAY | 08 / 05 / 2014